Izdelava lesenih nadstreškov sicer v osnovi ne spada povsem v mizarsko dejavnost, temveč bolj v dejavnost tesarjev in tistih, ki prekrivajo strehe ter se ukvarjajo z izdelavo ostrešij.
A, ker je vsaj v večini primerov lesenih nadstreškov, v največji meri, za material uporabljen les, si poglejmo tudi na naši spletni strani, kako poteka izdelav enega preprostega in enostavnega lesenega nadstreška za avto.
Leseni nadstrešek za avto je dejansko lahko narejen iz dveh vrst lesa.
Najprej je tukaj suh in naraven žagan les, ki je ponavadi smreka, macesen ali kostanj. Nato pa je tukaj še les, ki ga med seboj lepimo. Tudi tukaj lahko uporabimo les smreke ali kostanja, le, da je v tem primeru tehnologija izdelave lesenega nadstreška drugačna.
Lepljen les oz. nadstrešek iz lepljenega lesa ima seveda nekatere prednosti v primerjavi z navadnim in suhim žaganim lesom.
Lepljen les se ne krči, ne lomi in ne zvija, njegova obstojnost je daljša kot pri nadstrešku iz naravnega posušenega lesa, a se vseeno pri izdelavi lesenega nadstreška, ne odloči ogromno ljudi za njegovo izdelavo preprosto zato, ker je tak leseni nadstrešek enostavno predrag.
Cenovno gledano je lahko konstrukcija za leseni nadstrešek iz lepljenega lesa, ki ga imenujemo tudi lepljenec, cca. 70% dražja od lesenega nadstreška, ki se ga izdela npr. iz navadnega, naravnega in suheha, žaganega lesa.

Primer izdelanega modernega in enostavnega lesenega nadstreška s poševno kritino iz pločevine s filcem.
Eni ali drugi vrsti lesenega nadstreška je mogoče narediti poljubno kritino, sicer pa so med najbolj priljubljenimi vrstami kritin za lesene nadstreške, primerne kritine iz pločevine, kritine iz lexana, kritine iz osb plošč, pa tudi opečne kritine, ki so ostale na primer iz prekrivanja osrednjih glavnih ostreših stanovanjskih hiš ob katerih leseni nadstrešek tudi stoji.
Leseni nadstrešek za en avto ne zavzame ogromno prostora. V temelju zadošča, če je njegova dolžina cca. dobre tri metre, in širina slabe tri metre. Za lažji prehod in gibanje okrog avtomobila pod nadstreškom samim, zadošča tudi, da je tak nadstrešek narejen iz štirih podpornih in nosilnih stebrov na vsaki strani nadstreška.
Če nismo povsem prepričani kateri material izbrati za lesen nadstrešek, se lahko odločimo tudi za kombinirani leseni nadstrešek. To je tak, ki ima recimo glavne in nosilne stebre izdelane iz lepljenega lesa, medtem, ko ima podporne roke in druge povezovalne lege izdelane kar iz navadnega lesa.
Koristne in zanimive nasvete o tem na katero mesto postaviti leseni nadstrešek, kakšne vse so lahko funkcije lesenega nadstreška in še mnogo več, lahko najdete tudi v dnevnikovem zapisu o lesenih nadstreških, na povezavi tukaj.